Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Erkeklerin Cinsellikten Beklentileri Nelerdir?

Erkekler ve Cinsellikten Beklentileri

Erkeklerin ilk önceliği cinselliktir. Yine de sadakat erkeklerin sıralamasında da çok gerilerde yer almamaktadır. Her ne kadar sıralar değişse de erkeklerle kadınların ortak beklentileri aynıdır. Erkeklerin beklentisinde sevgi, anlayış, ilgi, hoşgörü, huzur, güvendir. Erkeklerin beklentilerinde büyük çoğunluğun ta cinsel performans kaygısı bulunmaktadır.  Bu kaygıyı yatıştıran kadınlarla daha fazla birlikte olmaktadırlar. Gerek cinsel kimlik algısı olarak gerekse cinsel istek ve fonksiyonlarımdaki karmaşa cinselliğinde erkeğin en zayıf alanı haline getirmektedir. Evlilik ilişkiler nedeniyle biten evliliklerde buzdağının görünmeyen kısımları cinselliktir. Kadınların toplumsal yerinin ülkemizde hala geri plandadır. Erkeğin aldatmasını affedilmesi gereken bir kaçamak haline getirmişken kadının aldatması ise cinnet veya cinayet sebebi olmaktadır.

Sevilmek kişisel bir ihtiyaçtan mıdır?

Erkekler sevilmek isterler. Erkeklerdeki sevilme ihtiyacı anne sevgisinin üstündedir. Erkekler annesine benzeyen kadınlarla evlenmek isterler. Kabullenmesi sevilme ihtiyacının karmaşık psikolojik süreçlerle doyurulmasından ortaya çıkmaktadır. Erkekler çok basit psikolojiye sahiptirler. Evdeki ufak tamiratları yapması da özel günleri hatırlaması takdir görmesi için yeterli bir davranışlardandır.

Kadınlar kadar olmasa da erkekler de beğeni isteler. Yakışıklılığı ile, karizmasıyla, cömertliğiyle, yarattığı iyi baba ve iyi eş imajı ile beğenilmek istemektedirler. Beğenilen erkeklerin eşleri ilişkilerine de daha fazla sahip çıkmaktadırlar. Ancak kadınların bu noktada erkeği şımartmamaya dikkat etmesi gerekmektedir.

İlgi görmek keyif vermenin anlamları

Daha çok kadınlara beklenti gibi görünse de erkekler de kadınlardan ilgi görmeyi istemektedirler. Erkekler, tanışma ve flört gibi dönemlerde de erkeğe yüklenen ilgi göstermektedirler. Sorumlulukları ilişkinin ilerleyen dönemlerinde de erkekler de beklemektedirler. Merak edilmek, küçük hediyeler almak, çeşitli yükümlülüklerine yardım teklifinde bulunmak gibi düşünmeleri yeterlidir.

Kadın erkek ilişkilerinde de değil her türlü ilişkide de saygı önemlidir. Erkekler genelde ilişkide patron rolündedirler.  Bu rolde saygıyı hakketmektedir. Kadın ve erkek tartışmalarının çoğu erkeklerin maçlara, internete veya kâğıt oyunlarına harcadığı zamanlardan kaynaklanmaktadır. Kadınların çoğunun bu zamana tahammülü olmamaktadır. Bazen de erkekler tek başlarına kalmak isteyebilirler.