Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Erken Boşalma Sorunu Yaşayan Erkeklerin 7 Ortak Özelliği

Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin 7 ortak özelliği

Erkeklerin cinsel hayatlarında en büyük kabuslarından biri erken boşalmalarıdır.  Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşayabilmektedir. Boşalma kontrol edilebilen bir reflekstir. Erken boşalmanın %100 tedavisi bulunmaktadır. Erkeklerin cinsel hayatlarında en büyük kabuslarından biridir. Her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu ile karşılaşabilmektedir. Erken boşalma genetik mi, yoksa öğrenilmiş bir refleks olduğu bilinmemektedir. Boşalmada psikolojinin rolü oldukça büyüktür. Cinsellik, aile ve evlilik konularında halkımızı bilgilendirmeye girilmiştir. Erkeklerin korkulu rüyası erken boşalma hakkında da açıklama yapmıştır.

Erken boşalma ifadesi isteksiz boşalma anlamında mıdır?

Erken boşalma ilkel normal bir haldir. Erken boşalmanın erkeklerin en sık yaşadığı cinsel sorunlardan biri olduğunu söylenmektedir. Erkeğin boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolünün olmaması durumundan oluşmaktadır. Erkekler bize en çok erken boşalma şikayetleri ile gelmektedirler. Erken boşalma genellikle halk arasında partnerini tatmin edememedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin 7 ortak özelliği penis vajinaya girmeden, değer değmemektedir. Penis vajinaya girdikten birkaç dakika sonra boşalma olarak tanımlanmaktadır. Böylece erken boşalma yerine isteksiz boşalma ifadesini kullanmak daha uygun olmaktadır. Önemli olan bir erkeğin ne kadar sürede boşaldığı değil, boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolü olup olmadığıdır.

Erken boşalmada suçlu olan penis midir?

Seksin kişinin en saf ve savunmasız hali olduğunu söylenilmektedir. Sevişirken insanın en saf, en savunmasız hali tehlikelerle karşı karşıyadır. Ayrıca dışarıdan gelebilecek fiziksel tehlikeler olabileceği anlamındadır. Başka bir insanla özel bir anı paylaşmaktır. Ona karşı korunmasız durumda olmanın yaratabileceği tehlike anlamına gelmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin 7 ortak özelliği bazen bu yakınlıktan korkabilmektedir. Yakınlığa karşı bir koruma kalkanı olarak da erken boşalma ortaya çıkabilmektedir.  Birçok farklı nedenlere de bağlı olarak değişmektedir. Cinsel sorunla karşılaşmak ve bunu kabul etmek erkekler için kolay olmamaktadır. Çünkü erkekler cinsel performansı erkekliğin göstergesi anlamındadır. Erken boşalan erkekler bu durumda karşısında partnerlerinden utanmaktadırlar. Çok yanlış ve yapılmaması gereken bir davranışta olmaktadır.