Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Erken Boşalma Tedavisine Duygusal Hazırlık

Erken Boşalma Tedavisine Duygusal Olarak Hazırlık

Kolay olduğu kadar zor ve uzun da süreçtir. Değişime yönelik girişimlere erkeğin göstereceği direnç tedaviyi değişik yönlere çekmektedir. Bilinçdışı çatışmalar ile kişilik bozuklukları ve ilişki sorunlarının direnç oluşturan faktörlerinden oluşmaktadır. Yıllarca süren ve iyileşmeyi takiben kısa sürede de tekrarlanabilmektedir. Erken boşalma tedavilerinde sabırlı olmak ve uzun bir mücadeleyi göze almak gereklidir. Başarılı olmanın temel şartlarından biridir. Tedavi yapıldığında ne zaman biteceğine yönelik tutumlar ve süreçleri uzatmaktan başka bir şey değildir. Erken boşalma tedavilerinde tek amaç boşalma süresini uzatmak olmamalıdır. Boşalma refleksinin üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmektir. Son olarak da düşünmeden, doğal, zamansız ve telaşsız bir birleşmenin getireceği duygusal yoğunlaşmadır.  En yükseklere taşımak başarmanın erken boşalma tedavisinin asıl amaçlarındandır.

Erken Boşalma ve Yapılması Gerekenler

Boşalma biyolojik, psikolojik ve ilişkisel yönler ile birlikte yer almaktadır. Böylece erken boşalma tedavisinin ve bireyin biyolojik ve psikolojik yapısını ortaya koymaktadır. Partneriyle olan iletişim ve duygusal bağını topluca ele almak zorunda da kalabilmektedirler. Bunu hep ele alarak başarı ile değişebilen tedavi yaklaşımının ve hastalığının tekrar etmesini de önlemektedir. Erken boşalma tedavisine duygusal hazırlık erken boşalmada en sık görülen erkek cinsel işlev bozukluğunun olmasıdır. Doktora başvurusu sırasında sertleşme sorunundan sonra yer almaktadır. Bundan erkeğin sertleşmeyi daha fazla önemsemesidir. Partnerini tatmin etmeyi yeterince ciddiye almaması ve cinsel doyumla ilgili yeterli bilgiye sahip olmamasından da doğmaktadır.

Erken Boşalmayla İlgili Bilgi

Boşalma refleksin üzerinde istemli beyin denetiminden yoksun olmasından doğmaktadır. Boşalma refleksinde de biyolojik ve hormonsal etkiler rol oynamaktadır. Toplumsal, kültürel, dini ve ahlaki değer yargıları ile geçmişteki cinsel deneyimlerin katkısı da oldukça çok büyüktür. Erken boşalma tedavisine duygusal hazırlık boşalma refleksi de aynen tuvalet eğitiminin kazanılması gibidir. Ayrıca çok kısa sürede öğrenilen bir süreçtir. Bunu öğrenmeyen erkek penisinden yayılan haz verici duyguları kontrol edemez ve erken boşalmaktadır. Yanlış öğrenilmiş davranışlara bağlı olarak veya beklentilerde erken boşalma kısır döngüsüne girilmektedir.