Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Kadınların Cinsellikten Beklentileri Nelerdir?

Kadınların Cinsellikten Beklentileri Nedir?

Erkekler için cinsel yaşamdan beklentilerini zevk, heyecan, tutku ve eğer mümkünse ufak tefek oyunlardan oluşturmaktadır. Kadınlar için durum biraz daha karışık, çünkü biz seksi çok daha farklı boyutları ile yaşamınızın dışındayız. Erkeklerin sekse meraklı yaratıcı ve tutkulu bir cinsel yaşam yolunda daha fazla çaba gösterdikleri anlamındadır. Kendine ve partnerine ön sevişmeyi çok görenler bile vardır.  Cinsel birleşme ve boşalma anları bulunmaktadır. Kadınlar için cinsel birleşmenin öncesi ve sonrasında da en az kendisi kadar da büyük önem taşımaktadır. Daha hareketli, yeniliklere açık, değişik tatlar alabilecek, değişken bir cinsellik arayışı içindedirler. Uzun vadeli ilişkilerde ister istemez cinsel hayata yeni bir heyecanla tazelemek çabası gösterenlerden oluşmaktadırlar.

Cinselliği Aşkla Birlikte Yaşamak İstiyorlar

Kadınların hayatından bir adet tek gecelik ilişkilerin, sadece fiziksel çekimden yola çıkılarak yaşanan bir cinsellik, salt bedensel hazları tatmin uğruna gerçekleşen bir sevişme anıdır.   Kadınların cinselliğe duygularını da karıştırdıkları gerçeğini değiştirmemektedir.  Aşk, paylaşım, şefkat ve ilgi gibi mükemmel teknikten gelmektedirler. Kadınların cinsellikten beklentileri nelerdir? Cinselliği tatmin edecek duygusal tatminle bütünleştiğinde anlam kazanmaktadır. Bir ilişkide olsun, ister yıllardır süren bir beraberlikte olsun, her kadın cinselliği yaşadığı erkek için özel olmaktadır. Hayranlık uyandırmak istemektedir. Kadınların çok büyük bir kısmının, savunma mekanizmalarını çalıştırmaktadırlar.  Seksi sadece seks olarak görmeyi başaramamaktadırlar. İlk sevişmeden sonra ciddi bir beklenti içine girmektedirler. Erkekler gibi rahat rahat kapıyı arkalarından çekip çıkamıyor, o en mahrem anların dahi izlerini üzerilerinde taşımaktadırlar.

Seks hakkında korkmamak

Cinsellikten erkeklere has bir özellik olduğu düşüncesin de bir başka yanlış düşüncedir. Çünkü arkadaşlarla bir araya gelince cinsel içerikli espriler yapmaktır. Önemli olan gerektiğinde sorunlardan bahsedebilmektir. Gerektiğinde bazı değişiklikler yapmaya, cesareti onları çözmeye çalışmak, istekleri ve şikayetleri dile getirmek ve edebilmektir. Kadınların cinsellikten beklentileri nelerdir? Cinsel hayatlarını gözden geçirmede, kendilerini eşleştirmelerde, duygularını ve beklentilerini dile getirmede, yani genel olarak seksten bahsetme konusunda çok daha cesurdurlar. Erkeklerse arkadaşlarıyla konuşurken aslan kesildikleri, atıp tutmaktadırlar.