Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Sertleşme Sorunu ve Tedavisi

Birçok kavramı içinde barındıran bir kelimedir iktidarsızlık. İktidarsızlık başlığı adı altında sertleşme sorunu, cinsel birleşme kuramama, kısırlık, cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi kavramlar toplanabilir.

Günümüzde birçok erkek tabularından dolayı ve de iktidarsız kelimesine maruz kalmamak için bir uzmana görünmeye çekinmektedir. Bunun nedeni ise ülkemizde iktidarsız kelimesi aşağılayıcı bir kelime olarak görülmesidir.

İktidarsızlık, erektil disfonksiyon, cinsel işlev bozukluğu veya empotans olarak adlandırılan sertleşme bozukluğu penisin erekte yani dikleşme fonksiyonunu yerine getirememesi durumudur. Sertleşme bozukluğu, penisin cinsel birleşmeyi için yeterli sertliğe ulaşamaması veya koruyamamasıdır. Yeterli sertliği koruyamayan penis cinsel faaliyetini yerine getiremiyor demektir.

Ayrıca sertleşme sorunu psikolojik nedenler ile de meydana gelebilir. Örneğin; ruhi gerginlik, bedensel ve ruh yorgunluğu gibi nedenler bu soruna yol açabilir.

Bazen de ortada herhangi bir neden yokken de kişi sertleşme sorunu yaşayabilir. Bu durumda ise kişinin 3 aylık geçmişine bakılmaktadır. Eğer erkek cinselliği 3 ay içerisinde arzuladığı halde yeterli sertliği sağlayamıyor ise sertleşme sorunu var demektir. Ayrıca sertleşme yaşla da ilgili olabilmektedir.

Sertleşme Sorunun Nedenleri Nelerdir?

1- Nörojenik Nedenler

2- Hormonal Nedenler

3- Damarsal Nedenler

4- Psikolojik Nedenler

5- İlaçlar

6- Diğer Hastalıklar

Hemen Siz de Op. Dr. Murad Çeltik İle İletişime Geçin, Sertleşme Sorununuza Çözüm Bulalım!