Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.
Aşçıoğlu Plaza No: 17 Kat:4 Daire:9 Şişli/Fulya

Sertleşme Sorunu Yaşayan Erkeklerin 7 Ortak Özelliği

Sertleşme Sorunu Yaşayan Erkeklerin 7 Ortak Özelliği

Sekste mutluluğu engelleyecek her sıkıntıyı çiftin ortak problemi olarak olmaktadır.  Bu sorunların başında da erkeklerde sık görülen sertleşme sorunu gelmektedir. Sertleşme sorununu sadece cinsel beraberlikte değil cinselliğin her aşamasında da olumsuz etkilemektedir. Cinsel isteksizliğin ve cinsellikten kaçınmaya yol açmaktadır. Sertleşme sorunu ile ilgili kulaktan kulağa yayılan birçok efsane vardır.  Bu problemin tamamen psikolojik ve strese bağlı olduğu gösterilmiştir. Oysa sertleşme sorunu yüzde 80’den fazla oranda organik nedenlerden dolayı gelişmektedir. Testosteron hormonunda bulunan ve düşüklük yaşayan ayrıca penisin damar ve sinirlerindeki hasarlar sertleşme fonksiyonunu da bozmaktadır.

 

Kendinizi bir sorun aramayın

Türkiye’de 20 erkekten 5’sinde belli bir derecede sertleşme sorunu bulunmaktadır. Yani bu sıkıntı çok yaygın bir problemdir. Ancak sertleşme sorunu yaşayan çiftler genelde bu sorunu bir tek kendilerinin yaşadığını düşünmektedirler. Yapılacak incelemeler ve tedaviler sonrasında sertleşme işlevini tekrar başarı ile geri dönmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin 7 ortak özelliği sertleşme sorunu tedavi edilmediğinde çiftin ilişkisinde ve cinsel yaşamında çok ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Sertleşme sağlama ve sürdürmede sıkıntı yaşayan erkekler sertleşmeyi kaybetme korkusu bulunanlar vardır. Bunlar ön sevişmeyi atlayıp bir an önce cinsel beraberliğe geçmek isteyebilmektedirler. Bu durumda erken boşalma da görülebilmektedir. Sertleşme sorunu yaşama endişesiyle cinsellikten kaçınma da olabilmektedir.

 

Nasıl tedavi olunmalıdır?

Sertleşme günümüzde başarılı tedavi seçenekleri vardır.  Bu tedavileri sertleşme sorununun altında yatan nedenlere göre seçmekteyiz. Detaylı bir inceleme, penis hislerinin ölçümünün, hormon değerlendirmesi gibi özel tetkikler ile ve problemi ortaya çıkarmaktayız. Sertleşme sorununun çiftin hayatında yarattığı travmalar yoktur. Performans endişesi ve ruh halini cinsel terapi bünyesinde de incelenmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin 7 ortak özelliği sertleşme sorununa yol açan olası yaşam tarzları bizleri yanlışlara götürmektedirler.

Bunların sonucunda da kişiye özel bir tedavi planı oluştururuz.  Haplarla, enjeksiyonlarla, hormon tedavileri, cinsel terapi ödevleri, yaşam tarzı düzenlemelerine kullanabilmektedirler. Sonuçta sertleşme sorunu büyük bir başarı ile tedavisi olunmaktadır.