Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Sertleşmede Yeni Tedaviler

Sertleşme sorunu erkeğin yalnızca cinsel iktidarını kaybetmesi demek değil aynı zamanda stresli yoğun yaşamı nedeniyle isteğini kaybetmesi gibi farklı sebeplere de bağlı olabilecek karmaşık ilişki sorununa işaret etmektedir.

Tatmin edici seksüel performansa izin verecek yeterli ereksiyonu sağlamak ve devam ettirmedeki yetersizlik olarak adlandıracağımız bu duruma sertleşme bozukluğu diyebiliriz.

Yapılan araştırmalara göre ülkedeki boşanmaların yaklaşık 60’ı sertleşme bozukluklarından kaynaklanmaktadır. Sertleşme sorunu ülkemizde son derece yaygın bir sağlık sorunudur. Sertleşme sorunu yaşayan bireylerde aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları da görülebilir.
Sertleşme bozukluğunun nedenleri incelendiğinde ortaya çıkan veriler ilk sırada kalp ve damarsal hastalıkları ikinci sıraya ise şeker hastalığını koymaktadır.

Son Yıllarda Sertleşme Sorunu Tedavisindeki Gelişmeler Nelerdir?

Tedavisi mümkün olan sertleşme bozukluğu hastalığının tedavi süreci aşağıdaki basamaklar ile uygulanmaktadır;

Ağız Yolu ile Alınan İlaçlar: Fosfodiesteraz tip 5 inhibitörü olarak bilinen ilaçlardır. En çok bilinenleri ise; sildenafil, tadalafil, vardenafil’dir. Eğer bu ilaçlar ile uygulanan tedaviye hasta yanıt verirse tedavi uygulaması bu şekilde devam etmektedir. Bu ilaçların sertleşme sağlamada tıbbi etkinlik ve güvenilirlikleri kanıtlanmıştır. İlaçların hayati risk taşıdığı söylentisi ise doğru değildir. Ancak nitrat içeren ilaçları kullananlarda risk taşımasından dolayı, kalp hastaları uzman doktorun kontrolünde bu ilaçları kullanabilmektedir.

Penise Yapılan Enjeksiyon: Tıpkı şeker hastalarının kendilerine insülin iğnesini yapmaları gibi her cinsel ilişki öncesinde penise yapılan enjeksiyon ile sertleşme sağlanabilmektedir.

ED 1000 Tedavisi: Kliniğimizde de uygulanmakta olan bu yöntemde düşük yoğunluklu ses dalgalarıyla peniste yeni damar oluşumu sağlanmaktadır. Damarsal nedenli sertleşme bozuklukları kalıcı olarak tedavi edilmektedir.
Penil Protezler: Halk arasında “mutluluk çubuğu” olarak bilinen penil protezler en radikal ve kesin olan cerrahi tedavi yöntemidir.

ED sorunu olan kişiler penis protezi ameliyatları ile 20’Ii yaşlarındaki cinsel performanslarına dönebilmektedirler. Bizimde gerçekleştirdiğimiz penil protez ameliyatlarında hasta memnuniyeti % 90 ın üzerinde bir oranda gerçekleşmektedir.

ED 1000 Tedavisi <— hakkında bilgi için tıklayın.