Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Prostat Kanseri Hastaları Nasıl Beslenmeli ?

Prostat kanseri ile mücadelede sağlığın kontrol altına alınmasının bir parçası, mümkün olan en sağlıklı şekilde beslenmeyi içeriyor. Çoğu kanser biçimi ve özellikle de prostat kanseri, boş ve fazla kaloriler üzerinde gelişir. Kanser hücreleri abur cuburları sever. Bir sürü kızartılmış ve işlenmiş gıdalar tüketen ve prostat kanseri önlemek isteyen insanlar hemen diyetlerini değiştirmelidirler; Böyle yiyeceklere ve prostat kanser olan kişiler derhal beslenme düzenini değiştirmeli ve yeni bir hayata başlamalıdır.

Prostat kanseri hastaları için aşağıdaki beslenme önerilerini okumanız kendi sağlığınız için oldukça önemlidir. Gerçekte, aşağıda yazılanlar hemen herkes için iyi beslenme tavsiyesidir, ancak prostat kanseri riski yüksekse veya prostat kanseriniz varsa kesinlikle bu tavsiyelere uymanız gerekmektedir.

Her ne kadar kanser riskini sıfıra indirmenin hiçbir yolu yoksa da, tek başına beslenmedeki değişiklikler yoluyla kanseri yenmek de mümkün değildir. Ancak yine bu sorunların önüne biraz da olsa geçmenize yardımcı olacaktır. İşte beslenme önerileri;

Hayvansal yağları sınırlayın: Özellikle kırmızı etten gelen yağ, artmış prostat kanseri riski ile ilişkilendirilir.

Kızarmış gıdalardan kaçının: Kızarmış gıdalar tadabilirsiniz, ancak trans yağ asitleri genellikle prostat ve diğer kanser türlerine yakalanma riskini artırabilir.

Meyve ve sebze yiyin: Brokoli, lahana gibi bol miktarda yeşil sebze tüketilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda bol bol mevsim meyvesi de tüketmelisiniz.

Yeşil çay: Yeşil çayın sağlıklı etkileri uzun zamandır bilinmekteydi, ancak yakın zamanda bu çayın, klinik olarak prostat kanseri gelişimini yavaşlattığı anlaşıldı.