Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
cinsellikte-kisisel-temizlik

Cinsellikte Kişisel Temizlik

Cinsellikte Kişisel Temizlik

Okulda her zaman öğretilmeye çalışılan şeylerden biri de hijyenin önemidir. Yemekten sonra ellerimizi düzgün bir şekilde yıkamak, dişlerimizi günde iki kez fırçalamak, temiz kıyafetler giymek aile tarafından ve okulda öğretilen bazı uygulamalardır. Kişisel hijyeni korumak konusundaki arzumuz ve ihtiyacımız bizi insani yapan şeylerden biridir. Diğer yandan cinsel yaşamda da hijyen sağlanması çok önemlidir, aksi takdirde enfeksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, cinellikte kişisel temizliğin kötü olması eşiniz tarafından kötü karşılanmasının yanı sıra böyle bir durum iki taraf için de utanç verici olabilir.

Kişisel hijyen hem siz hem de eşiniz için önemlidir. Yakın, samimi ilişkinizde kendinizi daha çekici ve rahat hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda sizi enfeksiyon ve hastalıklardan korur. İşte cinsel yaşamınızda başından sonuna kadar iyi hissetmek için benimsenmesi gereken bazı konular;

DUŞ

Duş, canlandırıcı bir ferahlık duygusu ile vücudunuzu sarar. Saçlarınızı ve cildinizin harika kokması için hoş kokulu bir şampuan veya duş jeli seçebilirsiniz. Aynı zamanda vücudunuz için tercih ettiğiniz duş jellerini özel bölgenizde kullanmamalısınız. Bu bölge için özel üretilen sabunları kullanmanız daha doğru olacaktır.

NEFESİNİZ TAZE OLSUN

Cinsel ilişki öncesinde uyulması gereken adımlardan biri de nefes tazeliğidir. İyi bir yakınlaşma için mutlaka dişlerinizi fırçalamalı ve gargara kullanmalısınız. Bu kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

VÜCUDUNUZU TÜYLERDEN ARINDIRIN

Vücut tüyleri çok uzun olduğunda çirkin bir görünümün yanı sıra bölgede terlemenin çok daha fazla olmasını ve kişinin kokmasını sağlamaktadır. Bu nedenle cinsel ilişki öncesinde vücudunuzu tüylerden arındırmanız kişisel temizlik açısından çok daha uygun olacaktır.

TIRNAKLAR

El ve ayak tırnaklarının bakımlı olması, düzgün kesilmesi de kişisel hijyenin bir parçasıdır. Bu nedenle atlanmaması gereken bir adımdır.

PARFÜM KULLANMAYI UNUTMAYIN

Tüm hazırlıkların ardından son noktayı koymak için güzel kokan ve cildinize uygun bir parfüm kullanabilirsiniz. Parfümün en çok kalıcı olduğu yerler kulakların arkası, bileklerin üzeri, dizlerin arkası ve dirseklerdir.