Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Ortak Erkek Üroloji Sorunları

Üroloji, hem kadınlarda hem erkeklerde idrar yollarını etkileyen hastalık ve durumları ele alan tıbbın dalıdır. Üroloji ayrıca erkek üreme organlarıyla ilgili problemleri de ele alır. Sorunlar, ağrı, rahatsızlık ve daha büyük sorunlara yol açabileceğinden, ortak erkek ürolojisi problemlerini bilmek önemlidir.

Üroloji sorunları idrar yolu sistemi ve üreme organlarını etkileyen birçok farklı durumu kapsar. İşte erkekleri etkileyen en yaygın üroloji problemlerinden bazıları;

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH): Prostat kanserinde şişme ya da genişleme, genellikle 50 yaşın üstünde erkeklerde görülür. BPH sık idrara çıkma ve idrar yapma zorluğuna neden olabilir.

Erektil Disfonksiyon: Bir erkek ilişki için bir ereksiyon elde edemediğinde veya devam ettiremediğinde ortaya çıkar.

İdrar kaçırma: Diğer üroloji hastalıklarının bir belirtisi olan istem dışı veya istenmeyen idrara çıkma. İnkontinans, yürürken, koşarken, gülerken, öksürürken ve diğer normal aktivitelerde ortaya çıkabilir.

İnfertilite: Bir veya daha fazla yıl boyunca korunmasız cinsel ilişki sonrasında gebe kalamama.

Prostat Kanseri: Prostat bezini etkileyen kanser, spermi koruyan bir sıvı üreten bez.

Prostatit: Prostat bezinin kanserli olmayan bir iltihabı olup, cinsel organlarda genellikle idrar yapma, ağrı, titreme ve rahatsızlığa neden olabilir.

Testosteron eksikliği: Bir erkeğin vücudu yeterli testosteron üretmediğinde ortaya çıkar. Genellikle cinsel dürtü, depresyon ve konsantrasyon zorluğu kaybedilir.

Bu koşullardan herhangi birine sahip olabileceğinden şüpheleniyorsanız mutlaka uzman bir hekime görünmenizde fayda vardır. Ürolojik durumlara ne kadar çabuk teşhis koyulursa, uzun vadede o kadar iyi hissedeceksiniz.

Ürolojik sorunlarının ana belirtileri şunları içerir;

İşemekte zorluk

Ağrı ya da idrar yaparken yanma

İdrarda kan veya akıntı

Ateş

Titreme

Bel ağrısı

Cinsel organlarda ağrı