Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Sertleşme Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme bozukluğu tedavisi sırasında basamak denilmekte olan bir yöntem uygulanmaktadır.

İlk basamakta; tedavi edilebilir ya da tedavi edilmesi gereken yan hastalıklar varsa onlar tedavi edilmektedir. Kısaca öncelikle sertleşme bozukluğuna sebep olabilecek bir kalp hastalığı varsa, hormonal bozukluğunuz varsa bu hastalıkların tedavi edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kişideki yaşam stilini değiştirmek yani, gün boyu oturan, hiç egzersiz yapmayan, aşırı kilolu, kötü beslenen ve sigara içen bir hastaya direkt olarak ilaç tedavisine başlanması mantıklı değildir.

Eğer bu tedaviler işe yaramaz ise o zaman tıbbi tedavilere geçmek gerekmektedir. Tıbbi tedavilerin ilk basamağı ise ağızdan alınan tablet ilaçlardır. Piyasada birçok ismi bulunan bu tabletlerden en sık karşılaşılanlar ise; sildenafil, vardenafil ve tadalafil isimli üç etken maddedir. Bu ilaçlar kendi içlerinde farklı etkilere sahip olmalarından dolayı size uygun olan hapın hangisi olduğunu doktorunuza danışabilirsiniz. Bunun nedeni ise her ereksiyon ilacının, sizin ihtiyacınız olan sertliği sağlamayacağıdır.

İlk iki basamakta işe yaramadığı takdirde bir sonraki basamaktaki tedaviye geçiyoruz. Bu tedavi yöntemlerinde penise yapılmakta olan enjeksiyonlar (her sertleşme istendiğinde penise enjeksiyon yapılarak penis sertleştiriliyor ve ilişki sonrasında düzeliyor), vakumlama cihazları (penis üzerine yerleştirilen vakum cihazı sayesinde penis çekiliyor, emiliyor ve penisin köküne bir band oturtuluyor ve cinsel ilişki için yeterli sertlik sağlanıyor), ya da birtakım ses dalgaları ile yeniden damar oluşmasına, penisin kanlanmasının artmasını sağlayan cihazlar vardır. Bu cihazlara

EDSWT adı verilmektedir ve 2010 yılından yaygınlaşarak kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. EDSWT yöntemi yani ses dalgalarıyla penisin canlandırılması kolayca her hastaya uygulanabilen bu yöntem her kişinin %100 yanıt verdiği bir yöntem olmamakla birlikte, bu yöntemin söz verdiği tek şey eski halinizden daha iyi olacaksınızdır. Kısaca eğer siz 100mg’lık bir ereksiyon ilacı kullanıyorsanız artık daha düşük bir ereksiyon ilacı ile ereksiyon olabileceksinizdir.

Eğer uygulanan bu basamaklarda ilaçlara yanıt vermiyor, iğne yapmayı sevmiyor, EDSWT denediniz veya denemek istemediniz ve bunlara yanıt alamadıysanız, son basamak penis protezleridir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarakta bilinen penis protezleri cerrahi operasyon gerektirmekte ve de genel anestezi altında takılmaktadır. Bu sistem mekanik olmasından dolayı % 100 güvenilir bir yöntemdir. Üstelik hastalarda oldukça yüksek oranda memnuniyet sağlamaktadır.

EDSW Tedavisi <— hakkında bilgi için tıklayın.