Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Sertleşme Sorununun Nedenleri

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerin çoğunluğunun yüzde 75’nin nedeninin psikolojik değil fiziksel sebeplere dayandığı bilinmektedir.

Sertleşme sorununun nedenlerinden bazıları;

Damar ve Kalp Hastalıkları: Kalp ve damar hastalığı olan erkeklerin birçoğunda atardamarlar, organların gereksinim duydukları yeterlilikte kanı taşıyamazlar ve organlar kanın yetersiz gelmesi durumunda zarar görürler dolayısı ile de görevlerini tam anlamıyla yerine getiremezler. Eğer bu durum peniste meydana gelir ise sertleşme sorununa yol açabilmektedir.

Prostat Ameliyatları: Erkeklerin birçoğunda rastlanan prostat rahatsızlığının ameliyatlarında kullanılan yöntemler, penise giden kan akışını ve sinirlerini etkileyebilmektedir. Prostat ameliyatları sonrasında sertleşme sorunu olasılığının arttığı gözlemlenmiştir.

Şeker Hastalığı (Diyabet): Diyabet sertleşme sorununda en sık karşılaşılan nedenlerden biridir çünkü diyabet hem sinir hem de dolaşım sistemini etkileyen bir rahatsızlıktır. Şeker hastalarının yüzde 30’unda rastlanan sertleşme sorunu 60 yaş üzerinde yüzde 55’e kadar çıkmaktadır.

Hormonal Sorunlar: Oldukça nadir rastlanan hormonal sorunlar testislerden üretilmekte olan testesteron azlığına bağlı olarak azalan cinsel istek söz konusudur.

Psikolojik Nedenler: Penil mekanizmalar normaldir ancak sertleşme, kişisel sorunlara, depresyona, başarısızlık korkusu gibi basit anksiyeteden ve birçok psikolojik rahatsızlıklara uzanan psikolojik nedenler sonucunda engellenmektedir. Stres ise cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biridir.

Depresyon: Depresyon sürecinde olan kişilerde, sertleşme sorunu nedeni genellikle psikojeniktir. Evlilikteki uyuşmazlıklar, mesleki stresin ve yakın zamanda boşanma ya da eşin ölümü gibi olaylarında sertleşme sorunu ile ilişkili olduğu gözlemlenmiştir. Depresyonu olan bireyler yani psikojenik kaynaklı olarak sertleşme sorunu yaşayan bireylerin tedavisi de mümkündür.

Sertleşmeme Tedavisi <— hakkında bilgi için tıklayın.