Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
info@muradceltik.com
0536 886 12 96 0212 234 58 55
:Fulya, Teşvikiye Mah hakkı yeten cad Aşçıoğlu plaza no 17 kat 4 daire 9, 34290 Şişli
blank

Sertleşme Tedavisi – Penis Protez Uygulaması

Cinsel ilişki sırasında yeterli penis sertliğinin sağlanamaması ya da var olan sertliğin ilişki süresince sürdürülememesi durumu iktidarsızlık olarak adlandırılır. Sertleşme sorunu, empotans ve erektil disfonksiyon gibi farklı isimlerle de adlandırılırlar. Sertleşmeyi sağlamak için koruyucu tedbirler, sertleşmeyi sağlayıcı tedaviler ve sebep olan hastalıkların tedavisi şeklinde sıralayabiliriz.
Sertleşme sorunu ile başvuran hastalara öncelikle ayrıntılı bir hikaye alınması şeklinde bir değerlendirme yapılması gerekir. Daha sonrasında geniş bir kan tahlili, idrar tahlili gerekirse meni kültürü, üretral sürüntü gibi analizlerin yapılması gerekir. Ayrıntılı hikayenin alınması sonrası üroloji doktorunun kararı ile gerek duyulursa penil doppler ultrason testi yapılması gerekir.
Sertleşme sorunu tedavisinde ağızdan alınan ilaçlar, penise ilaç uygulaması, penise şok dalga tedavisi ve vakum cihazı kullanımı şeklinde tedavi alternatifleri uygulanır. Sertleşme tedavisinde bu yöntemler ile yeterli yanıt alınamadığında ya da bu tedavilerin uygulamaların kullanılamadığı hastalarda son seçenek olarak penis protez uygulaması yapılabilir.

Penis protezleri ameliyatla yerleştirilir. Protezlerin tipleri ;

1.Pompalı (Şişirilebilir) protezler : Penis protezlerinin pompalı tipleri şişirilebilme özelliğine sahiptir. İki parçalı ve 3 parçalı tipleri vardır. İki parçalı tiplerin rezervuarı protez içerisindedir, bu tip protezler tam olarak sönmez, yarı sert olarak kalırlar. Üç parçalı protezler tam olarak söndürülebilir ve rezervuarları vardır. Üç parçalı protezler normal penis özelliğine daha uygun bir protez tipidir. Pompalı protezler takıldıktan sonra hastaya kapalı yöntemle veya açık yöntemle prostat ameliyatı yapılmasında sakınca yoktur. Pompalı protezler maliyet olarak katlanabilir protezlerden daha pahalıdır. Pompalı protezlerin ameliyatı katlanabilir protezlerin ameliyatından daha komplike ve zordur.
2.Katlanabilir (malleable) Protezler : Penis protezlerinin bir diğer tipide katlanabilir protezlerdir. Bu protezler her zaman serttir ve ilişki sırasında düzleştirilerek ilişkiye girilir. Cinsel ilişki sonrası katlanarak külot içerisine yerleştirilir. Katlanabilir protezlerin ameliyatı daha kolay ve maliyeti pompalı protezlerden daha düşüktür.

Sertleşme Tedavisi <— hakkında bilgi için tıklayın.